Towarzystwo Przyjaciół Dzieci
facebook
2 kwietnia obchodziliśmy ? Światowy Dzień Świadomości Autyzmu ?, a w ostatnich dniach otrzymaliśmy nagraną z tej okazji piosenkę. W jej tworzeniu wzięli udział m.in. wychowawcy z Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Łodzi ?

Chcesz wesprzeć nasze działania na rzecz dziecka i jego rodziny?

? Przekaż swój 1% na realizację misji TPD:
? https://1procent.tpd.org.pl

#TPD #TowarzystwoPrzyjaciółDzieci #dzieci
#autyzm #neurodiversity #neuroróżnorodność #SpektrumAutyzmu #rodzina #niepełnosprawność
#nonprofit #OPP #NGO #1procent

? https://www.youtube.com/watch?v=smbba-3SUvw
2021-04-14, 10:58
facebook
Podczas gdy pandemia pozornie utrudnia kontakt, my staramy się wykorzystywać to, co przyniosła nam pozytywnego, mianowicie otwartość na kontakty online.
Dzięki skokowi technologicznych umiejętności, który obserwujemy wszędzie wokół, także nasza praca wiele zyskała: spotykamy się częściej, na bieżąco omawiamy problemy, które dotykają różne grupy naszych podopiecznych, wspólnie poszukujemy rozwiązań (merytorycznych, logistycznych, finansowych i prawnych).

Spośród niezliczonych spotkań z oddziałami i placówkami TPD, instytucjami i podmiotami, radami i komisjami, które odbywamy każdego tygodnia, chcielibyśmy zwrócić uwagę na dwie szczególnie gałęzie działalności TPD, z których przedstawicielkami i przedstawicielami spotykamy się cyklicznie.

? Pierwsza z nich to OŚRODKI ADOPCYJNE TPD (to właśnie jedno z tych spotkań ilustruje nasz wpis).
#Adopcja w TPD zawsze zajmowała miejsce szczególne. Pierwszym w Polsce ośrodkiem adopcyjnym był właśnie nasz, do dziś zresztą działający, Ośrodek Adopcyjny TPD w Warszawie. Jest to wciąż jeden z najsprawniej, najskuteczniej działających OA w kraju.
Nie opuszczając przestrzeni Facebooka, zapraszamy także na strony:
• Ośrodek Adopcyjny Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Łodzi
• Ośrodek Adopcyjny TPD w Krakowie z Oddziałem w Tarnowie.

Sieć Ośrodków Adopcyjnych TPD obejmuje także Częstochowę, Konin, Katowice i Kalisz.

? Drugą grupą, z którą w marcu i w kwietniu spotykamy się podczas cyklicznych webinarów, są RODZICE DZIECI Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI, działający w specjalistycznych kołach TPD.

Ok. 25% podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci to dzieci, młodzież i młodzi dorośli mający jakiś rodzaj niepełnosprawności oraz ich rodziny. Ich sytuacja, szczególnie w warunkach pandemii, bywa dramatyczna. Stąd potrzeba spotkań i omówienia najtrudniejszych kwestii dot. zdrowia, życia, walki o samodzielność i zatrudnienie.

Chcesz wesprzeć nasze działania na rzecz dziecka i jego rodziny?

? Przekaż swój 1% na realizację misji TPD:
? https://1procent.tpd.org.pl

#TPD #TowarzystwoPrzyjaciółDzieci
#dzieci #adopcja #rodzina #niepełnosprawność
#nonprofit #OPP #NGO #1procent
2021-04-13, 16:07
facebook
? Problemy dzieci w czasie pandemii, bezpieczeństwo w sieci i #CYFROLATKI – o tym opowiedzieliśmy w Radio Lublin

O tym, jak działamy na co dzień oraz jak w dobie zagrożenia epidemiologicznego wygląda praca placówek wsparcia dziennego TPD, mówiła na antenie Radia Lublin Jolanta Szklarska, dyrektor biura Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zarząd Główny:

? https://radio.lublin.pl/2021/04/07-04-2021-pogotowie-radiowe/

? Poznaj i wesprzyj misję TPD ? https://1procent.tpd.org.pl

#TPD #TowarzystwoPrzyjaciółDzieci
#dzieci #edukacja #internet #OgniskoTPD
#nonprofit #OPP #NGO #1procent
2021-04-07, 16:32
facebook
? #CYFROLATKI – ogólnopolski program profilaktyczny TPD na Warmii i Mazurach

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Olsztynie podzieliło się grafikami, które przedstawiają w pigułce problemy związane z naszym i naszych dzieci życiem cyfrowym.
Problemy te poruszamy szczegółowo podczas warsztatów „CYFROLATKÓW” zarówno z kadrą pedagogiczną naszych placówek, rodzicami, jak i samymi podopiecznymi, którzy stanowią największą grupę objętą cyklem tych zajęć.

„CYFROLATKI” to jednak nie tylko część szkoleniowa.
Punktem wyjścia było przeprowadzenie badań i analiza ich wyników. Wyniki pracy badawczej pojawiają się w trakcie warsztatów, a ich komplet znalazł się w publikacji wydanej przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zarząd Główny pt. „Cyfrolatki – profilaktyka cyberprzemocy, hejtu i mowy nienawiści”.

Książka w wersji drukowanej dotarła do wychowawców #OgniskoTPD oraz Biblioteki Narodowej i jej filii. W PDF-ie można pobrać ją ze strony https://zg.tpd.org.pl/pdf/Cyfrolatki.pdf.

Zachęcamy pedagogów i wolontariuszy pracujących z dziećmi i młodzieżą do korzystania z niej jak z podręcznika. Tym bardziej, że pozycja ta zawiera także #ScenariuszeZajęć dostosowane do różnych grup wiekowych.

? Poznaj i wesprzyj misję TPD ? https://1procent.tpd.org.pl

#TPD #TowarzystwoPrzyjaciółDzieci #Pepco PEPCO
#dzieci #internet #hejt #przemoc #dyskryminacja #zdrowie
#nonprofit #OPP #NGO #1procent
2021-03-25, 16:19
facebook
? #ŻółtyTalerz w Lublinie

Tak jak większość naszych placówek wsparcia dziennego, lubelskie #OgniskoTPD wróciło do pracy stacjonarnej w połowie lutego. A skoro wszystko wróciło na swoje miejsce, to i „Żółty Talerz” – ogólnopolski program, który prowadzimy w sieci naszych placówek dzięki Kulczyk Foundation.

Czym jest „Żółty Talerz”?

W skrócie polega on na edukacji żywieniowej podopiecznych oraz dostarczaniu biorącym w nim udział placówkom produktów, które wzbogacą i urozmaicą dietę naszych podopiecznych tak, by byli pełni energii do nauki i zabawy ✨

? Poznaj i wesprzyj misję TPD ? https://1procent.tpd.org.pl

#TPD #TowarzystwoPrzyjaciółDzieci #KulczykFoundation
#nonprofit #OPP #NGO #1procent #dzieci ?
2021-03-10, 12:22
facebook
? Program „Rozwijanie zainteresowań i pasji twórczych dzieci” – kontynuacja i powrót do stacjonarnych zajęć

Wreszcie nadeszło długo oczekiwane: 15.02.2021 placówki wsparcia dziennego TPD wróciły do funkcjonowania w formie stacjonarnej ?

Cieszymy się, że dzięki współpracy z PEPCO możemy realizować program „Rozwijanie zainteresowań i pasji twórczych dzieci” ?

Nasi podopieczni nie muszą już siedzieć w domach – bawią się i rozwijają razem, oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

W ramach projektu TPD i PEPCO dzieci wszechstronnie rozwijają swoje umiejętności śpiewając, tańcząc, ucząc się gry na instrumentach muzycznych, ćwicząc trudną sztukę rysunku, a także wycinając i wyklejając fantastyczne kompozycje.

A dzięki temu, że zima dopisała, nie zabrakło też ruchu na świeżym powietrzu – jazdy na sankach i zabaw w śniegu ⛄️❄️?❄️☃️

Wszystko to możecie zobaczyć na zdjęciach ?

? Poznaj i wesprzyj misję TPD ? https://1procent.tpd.org.pl

#TPD #TowarzystwoPrzyjaciółDzieci #Pepco
#nonprofit #OPP #NGO #1procent #dzieci ?
2021-03-05, 13:00
facebook
? Program #CYFROLATKI – szkolenia kadry TPD trwają

Nasz program profilaktyczny, który prowadzimy dzięki wsparciu PEPCO, kontynuujemy tymczasowo zdalnie.
Właśnie odbyły się kolejne warsztaty dla wychowawczyń i wychowawców placówek wsparcia dziennego, którzy nabyli wiedzę i umiejętności, jak edukować i chronić naszych podopiecznych w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa w sieci.

Tym razem w warsztatach wzięła udział kadra TPD z warmińsko-mazurskiego. 14 osób, które ukończyły szkolenie, wesprze teraz dzieci i młodzież z 4 ognisk i świetlic TPD w #Olecko, #Olsztyn, #Elbląg, #Kętrzyn ?

Czego uczymy?

? bezpiecznej obecności i aktywności w sieci – jak wykorzystywać niewątpliwe zalety internetu i jak radzić sobie z jego wadami

? jak poradzić sobie z cyberprzemocą, hejtem i mową nienawiści – co robić, gdy staniemy się ich ofiarą, ale także jak nie stać się agresorem

? jak odróżnić hejt od mowy nienawiści w teorii i praktyce, także w ujęciu prawnym, dzięki czemu nabywamy umiejętności walki z nimi z zachowaniem zasad własnego bezpieczeństwa

? korzystania z pomocy zaufanych dorosłych (opiekunowie, rodzice, wychowawcy) oraz profesjonalistów dyżurujących pod telefonami zaufania dla dzieci i młodzieży.

Naszej kadrze dostarczamy szkolenia w formie warsztatów oraz nieocenioną pomoc, jaką jest wydana przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci książka pt. „Cyfrolatki – profilaktyka cyberprzemocy, hejtu i mowy nienawiści w placówkach TPD”.
Pozycja ta zawiera nie tylko wiedzę teoretyczną niezbędną do pracy z powyższymi problemami, znajdują się w niej także niezwykle pomocne dla zrozumienia podejmowanych kwestii badania oraz scenariusze zajęć.
Dzięki temu przeprowadzenie zajęć dla różnych grup wiekowych powinno być nie tylko ciekawe, ale i przyjemne :)


? Poznaj i wesprzyj misję TPD ? https://1procent.tpd.org.pl

#TPD #TowarzystwoPrzyjaciółDzieci #Pepco
#nonprofit #OPP #NGO #1procent #dzieci
#cyberprzemoc #hejt #mowanienawiści #internet
2021-03-04, 12:25
facebook
? Nowa Społeczna Rzeczniczka Praw Dziecka TPD na Podkarpaciu

Gratulacje dla Pani Wiktorii Chabko, nowej Społecznej Rzeczniczki Praw Dziecka TPD ?

Kim są Społeczni Rzecznicy Praw Dziecka TPD? Gdzie działają? Czy w Twoim regionie lub mieście znajdziesz rzeczniczkę lub rzecznika?

Po wszystkie informacje zapraszamy na naszą stronę:
? https://zg.tpd.org.pl/pl/dzialalnosc-tpd/rzecznicyprawdziecka.html

? Poznaj i wesprzyj misję TPD ? https://1procent.tpd.org.pl

#TPD #TowarzystwoPrzyjaciółDzieci #pomoc
#dzieci #rodzina #prawo #szkola #Przemyśl #Rzeszów
#nonprofit #OPP #NGO #1procent
2021-02-24, 13:59
facebook
? Co słychać w naszych placówkach wsparcia dziennego?

Mamy ich w Polsce blisko 300, część z nich od poprzedniego poniedziałku wróciła do pracy stacjonarnej, od wczoraj mamy także możliwość rejestracji kadry placówek na szczepienie przeciwko koronawirusowi, więc dzieje się u nas dużo! #OgniskoTPD

Spójrzcie jednak na te piękne lasy w słoikach stworzone przez naszych podopiecznych i pomyślcie już o wiośnie ??

? Poznaj i wesprzyj misję TPD ? https://1procent.tpd.org.pl

#TPD #TowarzystwoPrzyjaciółDzieci
#dzieci #rodzina #wsparcie #dladzieci
#nonprofit #OPP #NGO #1procent
2021-02-23, 11:01
facebook
? Placówki wsparcia dziennego wracają do pracy stacjonarnej

To oznacza, że blisko 300 ognisk i świetlic TPD, będących placówkami wsparcia dziennego, będzie znów świadczyć wsparcie naszym podopiecznym i ich rodzinom bezpośrednio.
Maseczki, dezynfekcja i dystans zostają, ale najtrudniejsze dla dzieci izolacja i tęsknota przestaną być tak dotkliwe.

#TPD #TowarzystwoPrzyjaciółDzieci
#dzieci #rodzina #pomoc
#nonprofit #OPP #NGO #1procent

? Poznaj i wesprzyj misję TPD ? https://1procent.tpd.org.pl

https://www.gov.pl/web/rodzina/koniec-lockdownu-dla-placowek-dziennego-wsparcia-dla-dzieci-i-mlodziezy?fbclid=IwAR128BhLk91BWrGr5cK1qhgbu9Fh5fAmwBEak7RedWjugM8q8O6508Jb12c
2021-02-17, 12:05
facebook
? Podopieczni TPD z Częstochowy w wideoklipie Majka Jeżowska - Oficjalna Strona ??

Nasz częstochowski Klub Niemarnowania działa świetnie! Właśnie razem z dziećmi z ZSP nr 3 w Częstochowie pokonał 60 innych kandydatów i pojawia się w wideoklipie do piosenki wspaniałej Majki Jeżowskiej, która zachęca do niewyrzucania żywności:

? https://www.facebook.com/majkajezowska/posts/3679882168774776

Problem marnowania jedzenia przez zachodnie społeczeństwa jest ogromny, Pani Majka, inspirując się pracami dzieci, śpiewa o tym, jak każdy z nas może ten wielki problem zmniejszać – we własnym domu, we własnej lodówce, z której żaden produkt nie powinien lądować w koszu.

Dziękujemy za inicjatywę Tesco Polska oraz za medialną uwagę Wirtualnemedia.pl, Życie Częstochowy i powiatu ?

Cieszymy się też ogromnie z każdej takiej akcji, wpisuje się ona w naszą misję szerzenia świadomości i odpowiedzialności ekologicznej wśród najmłodszych.

? Poznaj i wesprzyj misję TPD ? https://1procent.tpd.org.pl

#TPD #TowarzystwoPrzyjaciółDzieci #Tesco #RymujęNieMarnuję
#dzieci #środowisko #klimat #ekologia
#nonprofit #OPP #NGO #1procent
2021-02-17, 10:16
facebook
Ostatnio przybyło nam obserwujących (dziękujemy Wam! ?), więc postaramy się krótko przedstawić!

Jesteśmy ogólnopolską Organizacją Pożytku Publicznego (OPP) i stowarzyszeniem (co oznacza, że możesz zostać naszym członkiem), które powstało w 1919 roku.

Od samego początku zajmujemy się wszechstronną pomocą dzieciom i ich rodzinom. Obecnie trzon naszej działalności to blisko ? 300 placówek wsparcia dziennego w całym kraju ?

("placówka wsparcia dziennego" to termin pochodzący z ustawy, u nas zarówno podopieczni, jak i nasza kadra nazywają je znacznie przyjaźniej "ogniskami" lub "świetlicami" :) stąd nasz hasztag #OgniskoTPD)

Prócz nich prowadzimy:
• 7 ośrodków adopcyjnych TPD,
• przedszkola i żłobki,
• bezpłatne poradnictwo rodzinne (zazwyczaj w kadrze jest psycholog, pedagog, logopeda, psychiatra, prawnik),
• sieć Społecznych Rzeczników Praw Dziecka,
• ośrodek interwencji kryzysowej,
• kolonie, zimowiska, półkolonie, tzw. Lato w Mieście,

a także:
• przedszkola i szkoły specjalne,
• WTZ-y (warsztaty terapii zajęciowej),
• domy dziennego pobytu,
• koła pomocy,
• turnusy rehabilitacyjne.

Tyle na dziś w telegraficznym skrócie, więcej znajdziecie w zakładce MISJA TPD na https://1procent.tpd.org.pl/misja-tpd/ – tutaj także, możecie wesprzeć TPD swoim 1%.
W tym roku będzie to szczególnie ważne, ponieważ koszty pandemii uderzyły także w nas, a nasi podopieczni i ich rodziny potrzebowali i wciąż potrzebują znacznie większej pomocy niż do tej pory.

Zobacz, jak pomagaliśmy w 2020, wyjątkowo trudnym dla naszych dzieci roku ? https://www.facebook.com/TPDZG/posts/713021456021236

Nasz KRS? 0000 11 43 45 ????‍?

#TPD #TowarzystwoPrzyjaciółDzieci #dzieci #rodzina
#nonprofit #OPP #NGO #1procent #pomoc
2021-02-10, 14:16
facebook
? Rozpoznajecie nasze ulubione misie, które pomagają dzieciom? ??

Jeśli nie, to spieszymy donieść, że w polskich sklepach PEPCO pojawiają się one cyklicznie (zmieniając co sezon ubranka), a cały dochód z ich sprzedaży wspiera ogólnopolskie programy #TPD, m.in. #CYFROLATKI - program profilaktyki cyberprzemocy, hejtu i mowy nienawiści czy program rozwijania zainteresowań, w ramach którego prowadzimy w naszych placówkach całoroczne zajęcia oraz letnie obozy artystyczne i sportowe.

A jeśli bezbłędnie rozpoznaliście na zdjęciach misie #PEPCO, to wspaniale, ponieważ z okazji Światowego Dnia Przytulania w jednej z naszych krakowskich świetlic te mięciutkie misiaki powróciły i to nie byle jak, bo prosto w objęcia naszych podopiecznych ?

? Poznaj i wesprzyj misję TPD ? https://1procent.tpd.org.pl

#TowarzystwoPrzyjaciółDzieci
#dzieci #rodzina #pomoc
#nonprofit #OPP #1procent #NGO
2021-02-08, 15:56
facebook
? Głosujemy na najlepszy filmik stworzony przez podopiecznych TPD na konkurs EKO-FILM

Wejdź tutaj ?
https://facebook.com/watch/112173806106007/858866648292700/
i oddaj swój głos na najlepszy film, dając mu lajka!

Głosowanie trwa tylko do godz. 23:59 w środę (27/01/2021) ⏳⏰

#TPD #TowarzystwoPrzyjaciółDzieci
#dzieci #młodzież #ekologia #środowisko #klimat #natura #KONKURS
#nonprofit #OPP #NGO #1procent
2021-01-25, 15:27
facebook
Jeszcze raz o tabletach od Fundacja Orange, ponieważ lubimy czytać tak dobrze opisujące naszą działalność teksty ?

Fundacja Orange ? świetnie rozumie, czym zajmujemy się w placówkach wsparcia dziennego, zwanych u nas także Ogniskami lub Świetlicami TPD.
Świetnie zrozumiała także nasze potrzeby, przekazując do placówek #TPD 100 tabletów z darmowym dostępem do internetu na 2 lata.

Jeszcze raz dziękujemy za wsparcie w ostatniej edycji #PomagajmyGigabajtami, ale także za popularyzowanie misji TPD ?

? Nie znasz naszej misji? Wejdź na https://1procent.tpd.org.pl/misja-tpd/

#TowarzystwoPrzyjaciółDzieci #FundacjaOrange #OgniskoTPD
#dzieci #rodzina #nauka #edukacja #wychowanie #pomoc
#nonprofit #OPP #NGO #1procent

? https://biuroprasowe.orange.pl/blog/tablety-dla-swietlic
2021-01-21, 15:19
facebook
Kolejne tablety od Fundacja Orange w ramach akcji #PomagajmyGigabajtami ? docierają do prowadzonych przez #TPD placówek wsparcia dziennego, tj. środowiskowych ognisk wychowawczych i świetlic TPD.

Będą one dużym wsparciem edukacyjnym dla naszych podopiecznych, zapewnią też odrobinę zabawy ?

#TowarzystwoPrzyjaciółDzieci #OgniskoTPD
#dzieci #rodzina #wychowanie #edukacja
#nonprofit #OPP #NGO #1procent
2021-01-18, 11:10
facebook
? #CYFROLATKI w Częstochowie – #WeźNieHejtuj

Dawno nie pisaliśmy o projekcie CYFROLATKI realizowanym dzięki wsparciu PEPCO. Pandemia zmieniła nieco formułę zajęć, ale kontynuujemy ich realizację, mimo niewątpliwych utrudnień, ale i w zgodzie z obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi.

Dziś zaglądamy do Częstochowy, gdzie podopieczni placówki wsparcia dziennego TPD podjęli szereg działań mających na celu edukację oraz promocję bezpiecznych zachowań w sieci. Akcja znalazła się zarówno w internecie pod adresem https://www.facebook.com/We%C5%BA-nie-hejtuj-115857556998194, jak i przeniosła się do reala w formie akcji lokalnej.
Na zdjęciach nasi młodzi aktywiści oraz ich akcja plakatowania okolicy: edukacyjne treści (przygotowane przez uczestników programu) zawisły w Częstochowie na tablicach ogłoszeń, przyjaznych akcji witrynach sklepowych itp.

Wcześniej uczestnicy odbyli 3 spotkania online, podczas których zapoznali się z tematami:
• ,,Hejt i mowa nienawiści w internecie”,
• ,,Jakie są zagrożenia związane z korzystaniem z sieci i jak się przed nimi chronić.”,
• ,,Konstruktywna krytyka, a hejt”.
Uzbrojeni w tę wiedzę stworzyli grafiki, które w prosty sposób przekazują kolejnym osobom podstawową wiedzę o zagrożeniu, jakim są cyberprzemoc, hejt i mowa nienawiści oraz o tym, jak na nie reagować.

#TPD #TowarzystwoPrzyjaciółDzieci #Pepco
#dzieci #internet #hejt #cyberprzemoc #edukacja #bezpieczeństwo
#nonprofit #OPP #NGO #1procent
2021-01-14, 15:31
facebook
? 100 tabletów dla podopiecznych TPD od Fundacji Orange

Bardzo się cieszymy i jeszcze raz dziękujemy Fundacja Orange za wybór #TPD jako beneficjenta programu #PomagajmyGigabajtami oraz za współpracę ?

Dla tych, którzy nie obserwują nas tak uważnie: #FundacjaOrange postanowiła pod koniec zeszłego już roku wesprzeć podopiecznych placówek wsparcia dziennego prowadzonych przez TPD tabletami do nauki i zabawy, a to wszystko dzięki zaangażowaniu klientów sieci Orange, którzy przekazywali swoje niewykorzystane gigabajty na ten cel. Wysyłka 100 tabletów miała miejsce w grudniu, a w tej chwili docierają one do naszych placówek ?

#TowarzystwoPrzyjaciółDzieci
#dzieci #nauka #edukacja #szkola #koronawirus #pomoc
#nonprofit #OPP #NGO #1procent
2021-01-13, 09:52
facebook
Dziękujemy Wam za ten wspólny rok, jesteście wspaniali ♥

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Mazowiecki Ośrodek Adopcyjny TPD w Warszawie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział w Krakowie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Legnica - TPD Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy w Koszalinie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Wawer Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Świetlica Przystań Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Szczecin Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Rzeszowie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zacisze Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Towarzystwo Przyjaciół Dzieci "Augustiańska"Towarzystwo Przyjaciół Dzieci "Akademia Młodzieży" Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Brzegu Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Borku Towarzystwo Przyjaciół Dzieci - Ognisko "Iskierka" w Boninie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci "Chatka Puchatka" Towarzystwo Przyjaciół Dzieci - Oddział Miejski w Częstochowie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Ochota Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Elblągu Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Łęczycy Towarzystwo Przyjaciół Dzieci GRONO Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zarząd Gminny w Pomiechówku Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Iławie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Łodzi Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Powiatowy w Jarosławiu. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Krosno Towarzystwo Przyjaciół Dzieci ,,Kraina Marzeń" Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Koło Miejskie Mirosławiec Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Łęczycy Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Lubelski Oddział Regionalny Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Łódź Śródmieście Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Łódź Śródmieście Nowodworskie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Międzychodzie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Żarach Towarzystwo Przyjaciół Dzieci O/M Dzierżoniów Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Różewo Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Świetliki Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Suchedniowie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Świętokrzyski Oddział Regionalny Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Śląski Oddział Regionalny Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Żyrardów PEPCO Kulczyk Foundation Betasoap Fundacja Orange Fundacja ZIKO dla Zdrowia Rossmann Polska #Rossmann #PomagamyJakUmiemy #ŻółtyTalerz #KulczykFoundation #Orange #FundacjaOrange #TESCO #dzieci #rodzina #pomoc

#TowarzystwoPrzyjaciółDzieci #TPD
#nonprofit #OPP #NGO #1procent
2020-12-23, 13:20
facebook
? Misie, które pomagają dzieciom ??

Lubimy te charytatywne misie od PEPCO! 100% zysku z ich sprzedaży #PEPCO przeznacza na rozwój naszych wspólnych programów wspierających dzieci i młodzież, a do tego misie są po prostu śliczne ?

Teraz możecie zagłosować, którą wersję misia chcielibyście znaleźć na sklepowych półkach: misie eleganckie czy misie sportowe? Głosowanie w zalinkowanym poście Pepco ?

#TPD #TowarzystwoPrzyjaciółDzieci
#dzieci #rodzina #edukacja #rozwój #ZajęciaDlaDzieci
#nonprofit #OPP #NGO #1procent
2020-12-16, 11:07
facebook
? Laptopy dla uczniów – podopiecznych TPD w ramach wsparcia #PEPCO

Kolejna partia – 100 laptopów zakupiona dzięki PEPCO trafiła do podopiecznych środowiskowych ognisk wychowawczych i świetlic TPD w całym kraju.
Dzięki nim dzieci będą mogły korzystać z nauki zdalnej, a także z atrakcyjnych zajęć realizowanych online w placówkach TPD dzięki wsparciu finansowemu #PEPCO.

#TPD #TowarzystwoPrzyjaciółDzieci
#dzieci #naukaonline #naukazdalna #szkoła
#NonProfit #OPP #NGO #1procent
2020-12-15, 16:00
facebook
? Pomagamy, jak umiemy – akcja Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zarząd Główny i Rossmann Polska

Dźwigamy też, jak umiemy! ?
W zeszłym tygodniu odebraliśmy transport 2,5 tony kosmetyków i środków higieny osobistej od #Rossmann, które otrzymaliśmy w wyniku udziału w akcji #PomagamyJakUmiemy, która polegała na tym, że to Wy, nasi Przyjaciele przekazywaliście na Towarzystwo Przyjaciół Dzieci punkty zebrane podczas zakupów w aplikacji Rossmann.

Rozpakowaliśmy transport i przepakowaliśmy do paczek, które trafią w tym tygodniu do Oddziałów Regionalnych, a tam zostaną rozdzielone między najbardziej potrzebujące placówki i rodziny.

Bez pomocy Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki TPD Helenów nie byłoby jednak tak lekko. Dziękujemy za pomoc w noszeniu i pakowaniu! ?

#TPD #TowarzystwoPrzyjaciółDzieci
#dzieci #rodzina #pomoc #święta
#nonprofit #OPP #NGO #1procent
2020-12-14, 10:39
facebook
? Misie, które pomagają dzieciom, już są! – NOWA EDYCJA akcji charytatywnej PEPCO

Nie musimy już chyba przedstawiać Pani Misiowej i Pana Misia, którzy co jakiś czas pojawiają się na półkach sklepów Pepco, a ☄️ całkowity dochód z ich sprzedaży wspiera misję TPD ☄️

Cieszymy się na każdą edycję misiów, ale ta jest naprawdę wyjątkowa i szczególnie nam bliska, ponieważ to projekty naszych podopiecznych stały się inspiracją do stworzenia ubranek misiów w tej edycji! ???

JAK WSPIERAJĄ NAS MISIE?

Całkowity dochód ze sprzedaży misiów trafia do #TowarzystwoPrzyjaciółDzieci, finansując nasze wspólnie organizowane z #Pepco programy i akcje pomocowe:
• zajęcia rozwijające dziecięce zainteresowania i pasje,
• zakup laptopów do nauki,
• finansowanie wycieczek i wakacyjnych obozów,
a to tylko część naszych wspólnych działań.

Polecamy te śliczne charytatywne misie i dziękujemy #PepcoPL za tę przedświąteczną akcję ?

#TPD #dzieci #rodzina #pomoc
#nonprofit #OPP #NGO #1procent
2020-12-07, 11:21
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy | Zgoda cookies
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.