Dzieci przeciwko hejtowi – nowy mural w Olecku
W ramach ogólnopolskiego programu profilaktyki cyberprzemocy, hejtu i mowy nienawiści wśród dzieci, prowadzonego przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci pod nazwą „Cyfrolatki”, w Olecku powstał mural „Uśmiech zamiast hejtu”. Uroczystego odsłonięcia dokonał Burmistrz Olecka, Karol Sobczak.
2021-08-02, 15:57

W ramach ogólnopolskiego programu profilaktyki cyberprzemocy, hejtu i mowy nienawiści wśród dzieci, w Olecku powstał mural „Uśmiech zamiast hejtu”, zachęcający do rezygnacji z formułowania treści o przemocowym, raniącym i wykluczającym charakterze.

Program „CYFROLATKI” to cykl szkoleń i warsztatów dla kadry placówek wsparcia dziennego TPD oraz rodziców i opiekunów. Po ich zakończeniu kadra jest przygotowana do przeprowadzenia zajęć profilaktycznych dla podopiecznych TPD z różnych grup wiekowych.

Zwieńczeniem programu jest tzw. akcja lokalna, która w Olecku przybrała formę muralu. Celem akcji lokalnych z jednej strony jest zachęta dla uczestników programu do dzielenia się wiedzą i wejście w rolę środowiskowych liderów, z drugiej zaś – nawiązanie współpracy z lokalną społecznością.

W wypadku oleckiego muralu nawiązana współpraca objęła nie tylko Urząd Miejski w Olecku, zarządzający nieruchomością miejską, na której ścianie namalowany został mural, lecz także szereg podmiotów wspierających: Fundacja Rozwoju Ziemi Oleckiej, Manufaktura Reklamy, Pióropusz: Animacje & Animatorzy dla dzieci.

Mural odsłonięty został uroczyście 26 lipca, symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał Karol Sobczak Burmistrz Olecka.

KONTAKT / AUTOR
mar k
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.