Towarzystwo Przyjaciół Dzieci ponownie zabierze najuboższe dzieci na kolonie
Towarzystwo Przyjaciół Dzieci od blisko 100 lat organizuje wypoczynek dla dzieci z najuboższych rodzin. Tak jest i w tym roku. Dzięki finansowemu wsparciu PEPCO Poland udało się przygotować 6 turnusów dla ponad 250 dzieci z 18 placówek wsparcia dziennego TPD w Polsce. Odwiedzą one Jastrzębią Górę, Zalew Zegrzyński i Poznań.
2021-07-01, 11:11

Po raz kolejny dzieci i młodzież, które na co dzień są podopiecznymi placówek wsparcia dziennego TPD, wyjadą na letnie kolonie. Także w tym roku udało się zorganizować wyjazdy dla najmłodszych z rodzin niezamożnych, zagrożonych kryzysem ubóstwa bądź marginalizacją.

Wyjazdy te, organizowane przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci od blisko 100 lat, możliwe są w tym roku dzięki współpracy z PEPCO Poland, które intensyfikując swoje działania w ramach CSR, adresuje pomoc w dużej mierze właśnie do dzieci.

Na kolonie wyjadą w tym roku podopieczne i podopieczni z 18 ognisk i świetlic TPD. W trakcie sześciu 10-dniowych turnusów odwiedzą Jastrzębią Górę, Zalew Zegrzyński i Poznań, gdzie doskonalić będą umiejętności artystyczne i sportowe, które zdobywali przez ostatnie 10 miesięcy w czasie trwania zajęć dodatkowych z ogólnopolskiego programu „Rozwijanie zainteresowań i pasji twórczych dzieci”. Program ten Towarzystwo współtworzy z PEPCO Poland już od kilku lat.

KONTAKT / AUTOR
mar k
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy